| MihaiChirac a întrebat:

Ce va pica la Evaluare Națională 2020 Romana? REPEDE CA AM EVALUARE NAȚIONALĂ MAINE

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai boss ca nu merge globul de cristal

| sierra1 a răspuns:

Iți dau un cont, virezi banu' și primești subiectele

| MaryMaria333 a răspuns:

Invata invata! Pe vremea noastra si nu numai, ne dadea un fragment dintr'un text, pentru inceput ni s'or dat exercitii simple, parca de despartit in silabe cuvinte din el, intrebari gen "de catre cine ii scris", "care ii titlul" etc. Dupa, vine tot mai greu, din gramatica, analizat, parti de vorbire, propozitie, functii sintactice, si ultimul exercitiu ii sa faci tu o compunere conform cerintelor. Scrie citet, de mana, asa cum le'ai invatat intr'a 1a, nu fa litere mai sofisticate ca o sa fie considerate drept semn. Fa si tu o exceptie acum si scrie de mana, in cazul in care ai un alt fel de scris. Recapituleaza la toate lectiile, mai fa exercitii in plus, cat mai multe. Sa iti mai recapitulezi si la dimineata, cand iti este mintea odihnita. Eu iti urez succes, fi pozitiv, ca poti!winking

| CORE55 a răspuns:

Parerea mea este ca o sa pice genul liric, basmul sau pastelul.
Dar mizez pe genul liric.

| aNdr3i1947 a răspuns:

100% genul liric, daca pica asta aștept fundă laughing