| Ciprian_5075 a întrebat:

Ce va pica maine la BAC? straight face [ Pareri/Opinii ]

Răspuns Câştigător
| NuConteazaNumeleee a răspuns:

Who cares?! Si asa va fi jale ca anul trecut

16 răspunsuri:
| rolfenstein a răspuns:

Sper sa pice un eseu de 2 3 pagini despre particularitatile site ului TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi vom pica

| Ichigo a răspuns:

Sper doar ca nu poezie la subiectul 3. ca m-am supt... se zvoneste ca ar pica caragiale.

| AngelBoy a răspuns:

Ganditi logic:
-este anul lui Caragiale si multi se asteapta ca sa pice comedia, ei bine comedia s-a dat si in anii trecuti, iar daca o sa pice vreo opera de-a lui Caragiale aceea cred ca va fi nuvela psihologica „In vreme de razboi" si nu comedia, in cazul in care nu o spice nimic de Caragiale cred ca 90% o sa fie un text poetic de-al lui Eminescu, Bacovia sau Tudor Arghezi.

| AngelBoy a răspuns (pentru AngelBoy):

V-am zis ca o sa fie un text poetic, presimteam de dinainte

| rolfenstein a răspuns (pentru AngelBoy):

Felicitari! meritai funda dar se pare ca ciprian s.a consolat foarte rapid cu ideea ca o sa fie ca anul trecut si a dat funda altcuiva. sad f trist! ei bine nu va fi ca anul trecut, vom schimba asta!

| Shatteredx a răspuns (pentru AngelBoy):

Mai bine te-am fi intrebat ce pica si la mate M2, ca vad ca le ai cu ghicitu!happy

| AngelBoy a răspuns (pentru Shatteredx):

La mate M2 am dat si eu si crede-ma ca am cam dat-o in bara, nu stiu ce nota voi lua pentru ca nu m-am descurcat prea bine.

| Sakura1218 a răspuns:

N-am nici cea mai vagă idee ...insă succes tuturor

| Silviuc69 a răspuns:

Elevii vor pica, sper sa nu fiu si eu printre ei happy

| Ciprian_5075 explică:

Nu mai conteaza. Scuze ca raspund dupa atata timp. Am trecut cu brio de BAC. La romana am picat pe subiect.

| transsa a răspuns:

O piatra.

| deeutsik a răspuns:

Cred ca poezia, acum ramane de vazut :-

| deeutsik a răspuns:

Sigur caragiale va pica la partea I si la partea III nuvela sau poezie din cate am inteles si eu big grin

| alinutsa21 a răspuns:

Se zvoneste ca o scrisoare pierduta. daca pica la partea I caragiale este f probabli ca la partea a III-a sa pice poezie.
Apropo, cati din voi ati invatat poezie? sad

| AngelBoy a răspuns (pentru alinutsa21):

Daca o sa pice text poetic pentru. mine va fi usor pentru. ca Luceafarul si Plumb nu sunt grele de invatat, desigur ca pana dimineata nu exista sase prea mari sa mai inveti unul.