| anonim_4396 a întrebat:

Ce zice-ţi să mă duc pe profilul Estetica şi igiena corpului omenesc sau pe ştiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci in continuare. Desi eu am terminat stiinte sociale iti recomand sa mergi pe un profil care iti asigura o meserie(pedagogie, comert, estetica, etc) pentru ca te ajuta mai mult. La stiinte sociale se pune accentul pe istorie, geografie, economie/logica/filosofie/psihologie, romana si limbi straine, dar nu sunt materii pe care la alte profile nu le faci, pe cand profilele de genul celor enumerate mai sus iti asigura practica si practic te trimite din liceu cu o meserie. Cred ca sti ca in ziua de azi oriunde iti cere experienta, iar tu o acumulezi inca din liceu si asta e un plus. Oricum depinde de ce vrei tu sa faci in continuare.Bafta!