| catalin_1480 a întrebat:

Cei care ati dat bacu la romana azi, ce ati scris la exercitiu 7 de la subiectul 1

5 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Faciliteaza punerea in piesa, prin precizarea miscarilor scenice si a gesturilor si creaza o legatura intre autor si cititor/actor.

| yellowalien a răspuns:

Punerea in scena*, scuze, graba strica treaba...[sper din suflet ca nu am facut aceeasi greseala pe foaia de examen laughing]

| Bab a răspuns:

Nici numai stiu ce am scris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indicatiile scenice(didascaliile) utilizate pentru a arata gesturile personajelor si multe altele pentru actori ce au de facut cand joaca piesa respectiva

| anonim_2811 a răspuns:

Nu am un raspuns, insa as vrea sa stiu cum ati comentat la exercitiul 9 subiectul 1.Multumesc