| cretz a întrebat:

Chef de invatat? chiar daca is in clasa a 12 a si mai am 3 luni pana la bac nu am invatat nimic si asta pentru ca nu am niciun chef...deja am toata materia structurata dar mi-e lene sa invat. Niste sfaturi va rog ca nu stiu ce sa facsad

Răspuns Câştigător
| z8 a răspuns:

Mai intai stabileste-ti la ce facultate dai si invata in principal pentru. admitere ( asta daca deja esti de nota 5-6-7-8 la variantele de bac). Apoi du-te la prietenul/a tau cel mai bun si da-i cablul de alimentare de la pc. si spune-i ca daca ti-e prieten nu ti-l va da pana la bac. Cu cat mai multe lucruri ce-ti distrag atentia cu atat mai rau. La bac daca iei sub 8-9 e rusinos dupa parerea mea. Si asa o sa aveti note unflate ( cel putin unele) si profesori/supraveghetori incompetenti sau lowliferi ( dupa cativa ron). Un sfat: nu fa contestatie decat daca esti absolut sigur ca s-a facut o greseala flagranta sau daca ai picat la ceva happy. Fapt: 90% dintre contestatii se rezolva prin micsoratul notei...stiu din experienta si de la corectori ( profe de meditatii). Majoritatea profesorilor sunt frustrati pentru. volumul de "munca" pe care-l depun si remuneratia mica asa ca in inteligenta lor, isi pun in cap sa transmita mesajul: nu mai faceti contestatie ( sa muncim noi mai putin) ca va ardeti. In fine, suna subiectiv dar eu cred ca sunt obiectiv. Bafta la bac.

5 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Daca n-ai chef nu mai invata! inseamna ca stii prea multe d-aia n-ai cheflaughing apoi facultatea e facultativa.

PuяpℓeMusic, nu depinde viitorul nimanui de jegul ala de bac, e doar o gluma proasta. conteaza pana la urma sa fie luat acolo cu niste note mediocre. Examenul de admitere la facultate(cei care dati) e cel care conteaza cel mai mult! Pentru ala pregatiti-va! O sa vedeti unii dupa ce dati bacu' despre ce e vorba si s-ar putea sa-mi dati dreptate macar 50-60%!

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Aoleu... pune-te serios pe invatat pentru ca de asta depinde viitorul tautongue mai ales ca esti cls a12a...

| trololololol a răspuns:

ăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăă... să înveţi? Hurr Durr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti recomand sa te apuci cat timp mai ai de invatat, dar cu siguranta nu vei putea invata tot si de aceea iti recomand sa discuti cu parintii si daca isi permit sa iti dea niste meditatii la ce materie te descurci cel mai prost. Sper ca iti va fi de folos

| anonim_2270 a răspuns:

Eu zic s t apuci s invety. :* altfel nu iei bac-ul crying

succes :*!