| AvalohAlyn a întrebat:

Chiar nu sunt sanse reale de angajare(in domeniu) de la absolvirea unei facultati umaniste?

Răspuns Câştigător
| nupebunezau a răspuns:

Salut.
Sanse sunt, insa este dificil la inceput.
Conteaza foarte mult cat de bun esti in domeniul in care iti doresti sa profesezi, cat de mult te dedici.
Depinde mult si de modul cum gandesti lucruile si bineinteles de putin noroc.
Eu cred ca sanse sunt, depinde de tine cat iti doresti acea profesie, daca acela este visul tau.
Pentru fiecare exista o sansa.
Multa bafta!

4 răspunsuri:
| scully a răspuns:

Bineinteles ca sunt, dar, ca la orice facultate, depinde de specializare si de cat de bine pregatit esti. Daca iti place ceea ce faci si esti bun la asta, sansele cresc. Ca in orice domeniu, daca alegi o facultate doar de florile marului, ca sa zici ca esti student si nu neaparat pentru ca te-ar pasiona alegerea ta, iti va fi greu nu numai sa te adaptezi, dar si sa te alegi cu ceva din atatia ani de studiu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea mari happy

| Anonimuserr a răspuns:

Şansele sunt foarte mici în contextul societăţii actuale româneşti.
Spun asta pentru că şansele sunt infime.
Dar cu puţin noroc, o pilă, o cunoştiinţă poţi ieşi cu 1500 RON pe lună.
Depidne de domeniu, de instituţie, organizaţie etc.

| papuciirupti a răspuns:

Sanse sunt prin toate domeniile doar ca sunt foarte miciwinking