| kamikaze a întrebat:

Cind va realiza lumea ca Pamintul ne va distruge pentru ca il epuizam?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Probabil inainte sa fie distrusa. Atunci vei vedea pe toti rugandu-se sfiosi la Dumnezeu. De obicei oamenii se roaga la Dumnezeu doar cand au probleme. Am mai vazut o intrebare postata mai devreme care mi-a placut. De ce oare nu luam Biblia cu noi atat de des cat ne luam mobilul? Se exclude din start raspunsul ca e prea mare, incomoda, etc. Si aici nu e vorba neaparat sa iti iei Biblia cu tine. E vorba sa invatam sa fim mai umili. Dupa cum spuneau si cei de la Parazitii in melodia Instigare la cultura :,, De dragul diversitatii citeste o carte / Daca vrei sa faci lumina cand e pentru tine noapte, educa-te singur frate ".
Deasemenea sa nu uitam de indemnul :,, Educa-te singur, stii, nu-i greu deloc / nu doar cartile de joc in viata-ti aduc noroc ".

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Teoretic va realiza mai repede, practic insa nu se va putea abtine sa nu epuizeze resursele planetei.

| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
Nu o sa se mai faca in viitor atata abuz de resursele pamantului.Deja exista proiecte care sunt doar la stadiul de idei realizabile, proiecte in dezvoltare si proiecte care au ajuns la final.Aceste proiecte ne vor salva.Se incearca in continuare sa se foloseasca cat mai mult energia solara, in cat mai multe domenii.Asta e un pas.Probabil ai observat conceptele si chiar modelele de serie care functioneaza pe baza tehnologiei Hybrid.Sunt pasi mici, dar sunt pasi importanti catre o lume pura.Eu sunt increzator ca lumea nu isi va gasi sfarsitul intr-un mod atat de prostesc cum ar fi exploatarea exagerata de resurse.
Pa pa si Bafta!

| IbanezFender a răspuns:

Cred si sper ca vom interveni la timp deja se fac progrese mai ales convustibilul bio este in plina dezvoltare, se poate obtine si din alge si algele se pot produce in cantitati mari...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baaaiii sinucigasule baii.lumea a realizat ca distrugem pamantul. da ...nu se poate opri.