| anonim_4396 a întrebat:

Cine a citit cartea Invitatie la vals de Mihail Drumes? Cum vi s-a parut?
Mie mi-a placut foarte mult!

Răspuns Câştigător
| crisS a răspuns:

Si mie mi-a placut foarte mult.Ca de altfel toate cartile lui Mihail Drumes. Daca vrei poti citi Elevul Dima dintr-a 7 se aseamana foarte mult cu Invitatie la Vals este la fel de frumoasa iar la mijloc de asemenea are o poveste de dragoste cu un sfarsit tragic dar diferit fata de Invitatie la vals.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi-a placut mult cand am citit-o pe la 10 ani. Acum nu cred ca mi-ar placea, prea e siropoasa.

| Emeraude a răspuns:

Carte mea preferata...cred ca spune tot.

| crizantema a răspuns:

Eu nu am citit-o.Mai ziceti ceva despre ea, ce v-a placut, comentati ceva anume, numai sa nu-i faceti rezumatul...atunci nu va avea rost sa o mai citesc...

| Aberdeen a răspuns:

Este un roman superb! precum si "O scrisoare de dragoste" si "Elevul Dima dintr-a saptea" scrisa de acelasi romancier iscusit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasta carte este foarte frumoasa si merita citita de toata lumea, ofera o lectie de viata