| giulyPrinCopaci a întrebat:

Cine a citit "Donna Alba" de Gib Mihaescu?
Cum vi se pare?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ştiu acţiunea din roman deoarece am studiat-o la şcoală şi seamănă oarecum cu Roşu şi Negru a lui Stendhal, dar nu am reuşit să citesc Donna Alba până la capăt... mi s-a părut fără substanţă, prea anostă. Îmi plac cărţile mai dinamice, cam aceasta e explicaţia. happy

| Bitzy a răspuns (pentru Raul9004):

Bună! Mă poți ajuta și pe mine? Am citit ultimul fragment din carte de 3 ori și eu am înțeles că Donna Alba i-a omorât pe amândoi. * Radu și Domnul Aspru - au fost omorâți de ea? * Mulțumesc anticipat!

| Raul9004 a răspuns (pentru Bitzy):

A cam trecut ceva vreme, dar mă interesez și încerc să îți răspund happy

3 răspunsuri:
| oni a răspuns:

Am citit eu jumatate din ea dar nu mi-a placut.insista foarte mult pe descriere ceea ce mie nu imi place