| DarkSunshiine a întrebat:

Cine a citit romanul de dragoste,, Noaptea teilor vrajiti"? Cum vi s-a parut? Mie una mi-a placuut la nebunie si as vrea sa stiu si alte romane de acest gen.Mersi!

6 răspunsuri:
| muhuaxela a răspuns:

Nu am citit acest roman din pacate, mi-am propus sa-l citesc.Dar iti recomand romanul ''Maitreyi''de Mircea Eliade, un roman de dragoste impresionant, mie mi-a placut.Nu stiu daca seamana cu romanul precizat de tine, dar e un roman de dragoste.

| faramatania a răspuns:

Nu am citit această carte, de fapt n-am citit nimic scris de Pavel Coruţ.Dar dacă ţi-a plăcut atât de mult, citeşte un alt roman al lui(are kg), citeşte-le pe toate.Stilul lui nu-i asemănător cu al altuia. Mircea Eliade şi Maitreyi sunt cu totul alt gen.

| Narcys21 a răspuns:

Mie, cel mai mult mi-a placut partea cand Mihai era bolnav, iar toti ceilalti il credeau mort...

| IoanaCerin a răspuns:

Salut, gasesti carti noi si ieftine de toate feluri aici: http://raobooks.wordpress.com/ Lectura placuta!

| Elena_Laura_1998_bQ2R a răspuns:

Citeste si " Sa vii ca o parere." tot de el e scrisa, e superba si aceea.

| Roman_Gabriela_1993 a răspuns:

Am citit si eu romanul, a fost absolut superb! M-a tinut cu sufletul la gura pana la sfarsit :X