| GoldandSilver a întrebat:

Cine e de la CNVA Galati? Imi spuneti si mie cum e?

Răspuns Câştigător
| Roxana6277 a răspuns:

Se face carte, dar trebuie sa fi pregatit sa dai cu capul de materie multa si sa tii pasul cu invatatul, macar sa faci impresie buna in primele 2 luni de scoala ca dup-aia sa n-ai nicio grija. In general e ok, in functie de profil e mai usor sau mai greu, dar scoala iti asigura o propulsare spre tarile din vest daca esti dispus sa muncesti. Nu-ti imagina ca la celelalte scoli e raiul pe pamant, peste tot e la fel, doar ca profesorii fac diferenta in multe dintre cazuri, iar la capitolul asta LVA-ul exceleaza

| GoldandSilver explică (pentru Roxana6277):

Multumes! Eu sunt in clasa a9-a la Cuza.

| GoldandSilver explică (pentru Roxana6277):

Multumesc! Eu sunt in clasa a9-a la Cuza.

5 răspunsuri:
| MotanAndrei a răspuns:

Multa militarie! happy

| anamaria9123 a răspuns:

Eu sunt la CNVA si vreau sa iti zic ca nu am gresit ca am ales acest liceu. Colegii sunt foarte tari. profesorii la fel. Daca de exempu este in clasa un grup mai mare de elevi care poate nu se pricep asa de bine lao materie si aveti o diriginta care preda acea materie va face pregatire cu voi pe gratis. Fata de ce spun altii CNVA nu este o scoala de drogati si fumatori... chiar deloc. Am avut expriente de neuitat aici.balulb bobocilor a fost de neuitat.sunt diferite petreceri pentru diferite sapbatori. Pe langa asta, se face scoaka si se inavat bine la CNVA. Este cel mai bun din Galati.Eu iti zic, dine xperienta mea sa te duci la acest liceu. Succes

| GoldandSilver explică (pentru anamaria9123):

Multumesc! Sunt in clasa a 9-a la Cuza.