| Alike a întrebat:

Cine este din Targoviste as vrea sa imi raspunda si mie la o intrebare: la liceul Ienachita in clasa a 9 cand se dau probele pentru bilingv si in ce constau?

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru anul asta, probele de bilingv s-au dat deja. Intotdeauna se dau cam cu 3 saptamani-o luna inainte de EN. Deci, daca vrei sa dai la bilingv, ai ratat deja ocazia.
Daca vrei sa dai la anul, cam pe la inceputul lunii mai, incepe s-o bati la cap pe diriginta sa te anunte data exacta a probelor.