| R3b3l a întrebat:

Cine este Dumnezeu...cine da raspunsul cel mai interesant va primi fundita la toate raspuns care le va pusta pe acest cont...bafta [funda
]

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Hannibal_8732 a răspuns:

Nu poate nimeni explica, dar daca il vei simti atunci vei afla.Cauta-l pe Dumnezeu si vei intelege.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Dumnezeu este tatăl nostru!
El este tatăl nostru care ne-a dat viață!
El este acolo Sus și vede tot ce facem noi în lumea asta "murdară"

| louis3 a răspuns:

"Crede si nu cerceta!"

| BelieveinMagic a răspuns:

Nu cred ca se poate spune,, cine este DUMNEZEU,, deoarece numeni nu are cum sa stie, nimeni nu L-a vazut nu poate fi descris doar prin cuvinte, este prea mare pentru a incapea intr o fraza. Tot ce se poate spune se gaseste in Crez:,, Cred intru Unul Dumnezeu, Tatal Atottiitorul, Facatorul Cerului si al pamantului si al tuturor celor vazute si nevazute si intru Unul Domn IISUS Hristos Fiul lui Dumnezeu...,, happyIntotdeauna va fi cu tine trebuie doar sa L simti.

| deliutza_7233 a răspuns:

Fiinţa supremă, al cărei nume personal este Iehova. Termenii folosiţi în ebraică pentru „Dumnezeu" conţin ideea de forţă, maiestate, demnitate şi excelenţă. În contrast cu adevăratul Dumnezeu, există dumnezei falşi. Unii dintre aceştia s-au făcut singuri dumnezei, iar alţii au fost făcuţi obiecte de închinare de către cei ce le slujesc.
Ioan 7:28: „Cel care m-a trimis există cu adevărat", a spus Isus.
Ps. 90:2: „Înainte să se fi născut munţii şi înainte ca tu să aduci în existenţă pământul şi solul roditor ca în durerile naşterii, din veşnicie în veşnicie tu eşti Dumnezeu"
Să ne gândim, de exemplu, la aerul pe care-l respirăm. Când adie vântul, îl simţim. Simţim că ne umple plămânii, cu toate că nu-l vedem. Faptul că-i vedem efectul ne dă motive să credem în existenţa lui, nu-i aşa?
Nu vedem nici forţa gravitaţiei. Dar, când lăsăm să cadă un obiect, înţelegem că această forţă este în acţiune. Nu vedem nici mirosurile, dar le simţim. Nu putem vedea nici undele sonore, dar le percepem cu urechea. Aşadar, credem în existenţa lucrurilor pe care nu le putem vedea atunci când avem motive obiective. Nu sunteţi de aceeaşi părere?

| deliutza_7233 a răspuns:

Fundintza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu e mama ta si tac-tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este "cine" sau "ce" doreste fiecare dintre noi, oamenii, sa ne imaginam ca este, ori ca nu este.

| Madden a răspuns:

Dumnezeu esti tu si eu si toti si toate, dar mai ales toti sau nu.
Daca chiar vrei sa stii cine e nu il cauta aici... sigur nu il gasesti