| 1SEBI1 a întrebat:

Cine este la Automatica si Calculatoare, imi poate raspunde daca la orice profil de acolo trebuie sa dai admitere din mate m1 la facultate?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE şi de localitate...

"Modalitate admitere

Concurs

Concursul pentru admiterea in anul universitar 2015-2016 are loc in zilele de 20 si 21 iulie 2015. Ora de incepere a fiecarei probe scrise de concurs este 10 si are durata de 3 ore.

Admiterea in Facultatea de Automatica si Calculatoare se face pe baza a doua probe scrise (Matematica si Fizica) si pe baza rezultatelor examenului de bacalaureat.

Concursul de admitere consta in sustinerea a doua probe scrise, la disciplinele Algebra si Elemente de Analiza Matematica si Fizica, sub forma de test grila.

Conditii de intrare

Media generala minima de admitere este 5, 00 (cinci). Media generala se calculeaza
numai pentru candidatii care vor obtine media aritmetica a celor doua note de concurs (MEDIA NOTELOR DE CONCURS) mai mare sau cel putin egala cu 5, 00 (cinci), aceasta reprezentând BAREMUL MINIM DE ADMITERE.

In aceste conditii, media generala se determina ca medie ponderata intre media notelor de concurs - MC (80%) si media obtinuta la examenul de Bacalaureat (20%).

Ocuparea locurilor se face prin examen, in functie de optiunile individuale, pe specializari, in ordinea mediei finale de admitere." - SURSA :
http://www.studentie.ro/......resti-o218

"Admiterea în Facultatea de Automatică şi Calculatoare se face pe baza a două probe scrise (Matematică şi Fizică) şi pe baza rezultatelor examenului de bacalaureat.

Concursul de admitere constă în susţinerea a două probe scrise, la disciplinele Algebră şi Elemente de Analiză Matematică şi Fizică, sub formă de test grilă." - SURSA :
http://acs.pub.ro/admitere/licenta/

NU este vorba de Matematică M1 sau M2; şi dacă ai studiat M2 poţi să reuşeşti la admitere...

Toate cele bune.

| Monyyyyy a răspuns (pentru bursuc001):

Hei Salut as vrea sa te intreb eu vreau la politehnica Cluj, sunt clasa a 11 a la colegiu tehnic fac matematica m2 o sa pot duce dacultatea la profil electric? La care dintre profile se face M2? adica specializari la facultate?

1 răspuns: