| Dragosh97 a întrebat:

Cine imi poate spune care este antonimul cuvăntului "singurătate"?

12 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Pentru singur->impreuna.
pentru singuratate
nu exista, singuratate fiind substantiv nu adjectiv.
e ca si cum ai zice antonim pentru automobil!
ce crezi ca ar fi : mersul pe jos?

| Zenithf a răspuns:

Eu m-am gandit la trenurile de la noi, ca sunt: colectivul, incetinitul, molcomul si ultimul si cel mai fain: scutul portocaliu. rolling on the floor

| Fineness a răspuns:

SINGURĂTÁTE s. 1. v. izolare. 2. pustietate, (fig.) sihăstrie.

| Libelle a răspuns:

Hm,companie?

| Ana213 a răspuns:

Comuniune.

| salajeanul a răspuns:

Toamna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Populatiewinking desi ar fi mers mai bine pentru pustietate.

| xxDudaxx a răspuns:

Probabil companie, dar m-am uitat in dictionar si nu exista antonim.

| alina44 a răspuns:

Companiethinking

| Ionela_9279 a răspuns:

Salut
Nu stiu daca exista antonimul acestui cuvint dar sunt de acord cu zdrangoi. Totusi, PrettyKid, ai uitat ce inseamna antonim?!

| cadereaangela a răspuns:

Companie

| cadereaangela a răspuns:

Hmm...companie