| Alasia a întrebat:

Cine imi poate spune care este in desert temperatura ziua, si care este noaptea?

Răspuns Câştigător
| Ionut a răspuns:

De exemplu in desertul Sahara temperatura ziua ajunge la +35 grade celsius iar noaptea ajunge chiar la -10 grade celsius. De asta nu exista piatra acolo fiindca ziua piatra "se dilata" iar noaptea "se strange" formanduse crapaturi dupa crapaturi, spargeri dupa spargeri pana ramane praf, nisip.

Bafta happy

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intre 58 de grade ziua si -10 grade noaptea.Gaseai si tu foarte usor pe net, asa cum am gasit si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate ridica in jur de 40 grade ziua, si -10 noaptea.Ai putea gasi mai multe informatii si pe "balerca.blogspot.com"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiam asta am avut o tema si nu stiam mersii mult

| felixbbimage a răspuns:

Ziua,pana la 50 grade Celsius, noaptea, pana la minus 10 grade Celsius.