| katheerine a întrebat:

Cine imi poate spune si mie in ce consta concursul de admitere la faculteatea de jurnalism(cluj)? am cautat peste tot, si am gasit informatii concretebig grin

1 răspuns:
| lala17_3293 a răspuns:

Buna, pentru mai multe informatii te sfatuiesc sa consult site-ul facultatii http://www.polito.ubbcluj.ro/

pe scurt, admiterea se face pe baza de dosar, nu exista examen. ceea ce inseamna ca se intra pe baza mediei de liceu si a celei de bacalureat(media aritmetica dintre cele doua). Bafta!