| GeoXD a întrebat:

Cine imi poate spune si mie carti in care personajul/personajele principal/e este/sunt adolescent/i thinking adica, sa aiba varte in jur de 14-17 ani thinking nu stiu, mi se pare mai usor sa ma vad pe mine in acel personaj
a, si inca ceva, sa nu fie plictisitoare, vreau sa ma tina in suspans, sa ma faca curioasa, sa ma faca sa rad, sau sa plang, dar sa aiba si romance in ea/ele[acele carti] happy

Răspuns Câştigător
| NoShit a răspuns:

Eu zic sa citesti :"Elevul Dima dintr-a saptea" de Mihail Drumes, "De veghe in lanul de secara" de J. D. Saligner, "O plimbare de neuitat" de Nicholas Sparks, "M-am hotarat sa devin prost" de Martin Page

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ciclul de 5 romane "Ciresarii", de Constantin Chirita, indeplineste cerintele tale. Lectura placuta si numai bine!

| cristinela_1018 a răspuns:

Incearca si Viata ca o prada de Marin Preda si Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade! Cu siguranta te vor fascina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Ai putea încerca şi "Toate pânzele sus" de Radu Tudoran, "La Medeleni" de Ionel Teodoreanu, "Corigent la limba română", de Ion Minulescu, "Cişmigiu et Comp" de Grigore Băjenaru