| edyyyxx a întrebat:

Cine imi zice care e cel mai puternic ninja din Naruto!

25 răspunsuri:
| mattdemon a răspuns:

La majoritatea animeurilor/mangaurilor acest nume de cel mai puternic se schimba destul de des (ex:naruto peirede in fata lui sasuke de 2X dar va urma sa catige dupa ca va deveni mai puternic, acesta este un efect folosit de scriitori pentu a arata cat de mult i-a crescut puterea)

| KoRoGirl a răspuns:

Naruto logic, chiar si fara puterea lui Kyuubi el are ambitia de a invinge pe oricine

| tocana97 a răspuns:

Singurul ninja mai puternic ca Rikudou Sennin (Inteleptul Celor Sase Cai) este cu sigurata Naruto.
Deoarece Naruto poseda Modul Sage(Modul Intelept sau Eremit), reuseste sa il stapaneasca pe Noua Cozi (Kurama) si poate controla perfect puterea lui si IN MANGA(inca nu este animat) reuseste sa ii bata pe fostii Jinchuuriki si pe bestiile lor cu cozi, acestea(bestiile) unindu-si puterea cu Naruto(amintiti-va ca bestiile cu cozi, toate impreuna il formeaza pe 10 cozi). Naruto, cu puterea celor 9 bestii, ar rezulta puterea lui Rikudou Sennin.
In afara de astea, in Naruto Manga 572 Rikudou Sennin ''se va incarna'' in cineva.
Acela este Naruto.
Singuru lucru care ii lipseste lui Naruto ca sa putem spune ca Naruto este cu adevarat foarte puternic este Rinneganul.

| KawaiiBroccoli a răspuns (pentru tocana97):

Ma. stii mai bine nu spui ca poate ceilalti vor sa vada laughing

Apropo: Sunt si eu la zi cu manga si anime-ul tongue laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sasuke mi se pare

| annahandball a răspuns:

Naruto, Naruto Shippuden sau Naruto Manga? laughing
Daca te referi la seria Naruto in care personajele principale aveau inca 12 ani pot sa iti zic ca cei mai puernici erau Orchimaru, Kakashi si Jiraya, Naruto si Sasuke fiind inca in evolutie.
In Naruto Shippuden(personajel principale au 16-17 ani) cei mai puternic sunt Naruto care invata sa il stapaneasca pe Noua Cozi si Sasuke care a dobandit un mangekyou eternal sharingan lunad ochii fratelui sau Itachi Uchiha.
In manga Naruto e mult peste restul imprietenindu-se cu Noua Cozi si reusind sa faca fata grupului lui Tobi, dar totusi cred ca Sasuke inca nu s-a obisnuit cu mangekyoul eternal sharingan si ca va reusi sa ajunga, acum ca Itachi l-a inrait si mai tare la o putere mai mare ca a lui Madara!

| PrivesteCatreCer a răspuns (pentru annahandball):

In shippuden Madara reuseste sa face mangekyoul eternal sharingan si devine cel mai puternic apoi Sasuke.

| LionelMessi10 a răspuns:

Depinde.In prima serie cred ca Orochimaru.In a doua e Naruto.

| ManGoLine a răspuns:

Sasuke

| Cristchentian a răspuns:

Naruto sau Sasuke
Dar totusi naruto

| alexandercandrei a răspuns:

Hai mai serios?! Daca nu stiti nu mai raspundeti.Cel mai puternic este rikoudou sannin 1(primul shinobi care a existat si care a infrant bestia cu 10 cozi )

| edyyyxx explică:

Sigur Sasuke sau Naruto? La inceput ma refer! Inainte ca Naruto sa fie cel mai bun

| edyyyxx explică:

Cine este "ala mascat"? ...Nu cumva Gaara este unul dintre cei mai puternici?

| Badaluta_Allexandru_1984 a răspuns (pentru edyyyxx):

Cel mascat (masked man) este evolutia lui tobi!

| AlexPoP1 a răspuns:

Rikudou Sennin

| MinatoNamikaze4kage a răspuns:

Uite iti fac un top si cei care nu stiti mai bine taceti:
1.Rikudo Sennin
2.Fii lui(ascensorii clanurilor Uchiha si Senju)
3.Senju Hashirama(Shodaime)
4. Uchiha Madara
5. Uchiha Izuna
6.Mū( II Tsuchikage)
7.III Raikage(tatal lui A)
8. Minato Namikaze(Yondaime)
9.Tobi
10. Egal intre Nagato, Itachi si Naruto
Eu zic ca e destul de pertinent topul meu

| tocana97 a răspuns (pentru MinatoNamikaze4kage):

III Raikage este pe locul 7 si Naruto pe locul 10 pffff laughing)))
Daca citesti manga, Naruto il invinge pe al 3-lea Raikage

| MinatoNamikaze4kage a răspuns (pentru tocana97):

Leonis cisteste tu mai bine manga. Al 3 lea Raikage e tatal celui de al 4lea Raikage( cel care s-a luptat cu Naruto) si care a fost inviat prin Edo Tensei
Uite asta e: http://www.google.ro/......tp?/imgres

| tocana97 a răspuns (pentru MinatoNamikaze4kage):

Pei si eu ce naiba am zis? laughing

| Badaluta_Allexandru_1984 a răspuns (pentru MinatoNamikaze4kage):

Stiu ca rikudo sennin era foarte puternic dar a murit cam repede si nu a avut timp sa isi arate foarte bine abilitatile itachi e pe primul loc creatorul naruto a spus-o

| mihm a răspuns:

Al doilea dupa Rikudo Sennin este Madara Uchiha

| mihm a răspuns:

Al doilea dupa Rikudo Sennin este Madara Uchiha.

| Badaluta_Allexandru_1984 a răspuns:

Simplu itachi
si creatorul a recunoscut

| Georgian_Alin_1994 a răspuns:

Cel ai bun este Rikodou Senninwinking

| raulmarginian02 a răspuns:

Pai sunt multi ninja puternici in Naruto, in prezent eu cred ca e Uchiha Madara dar in curand Naruto va deveni cel mai puternic.