| glossygirl a întrebat:

Cine ma ajuta si imi spune cum se intra la urmatoarele facultati din Bucuresti : Jurnalism (stiu ca e cu admitere-proba de creativitate), SNSPA, Litere, Limbi Straine? Astea toate sunt cu admitere? Si cu dosar care sunt? fundita pentru cel mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De ce nu te gândești la o facultate ceva mai serioasă?
De exemplu la ceva de la Politehnică, de pe la Universitatea de Medicina si Farmacie sau de la ASE, șamd.
Cei mai buni jurnaliști sunt absolvenți de facultăți tehnico- științifice, medicină sau ASE.

| bitzush a răspuns:

Da se da dmitere la snspa stiu ca se da la alegere admitere l romana gramatica sau eng gramatica istorie sau geografie