| PaPi a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu un referat la romana pe tema: Importanta muzicii pentru om. Funda pentru cel mai reusit! Multumesc

Răspuns Câştigător
| iryonutz a răspuns:

Importanta muzicii pentru om

Muzica ne influenteaza starea noastra sufleteasca si e foarte folositoare atat pentru om cat si pentru celelalte vietuitoare.
Sentimentele noastre se pot schimba pe zi ce trece. Daca primim o veste rea sau patim ceva rau, absorbim sentimente negative. Ei bine, acestea trebuie eliminate pentru siguranta noastra si pentru a ne descurca mai bine in diferite domenii.
Muzica este un mod simplu de a elimina aceasta energie negativa, ascultand-o noi uitam de lucrurile rele si mintea noastra incetu cu incetu se calmeaza. Dar asta depinde de gen.
De-alungul timpului au aparut fel de fel de genuri de muzica care mai mult ne fac rau.De exemplu Hard-Rock este un gen de muzica ce ne impartaseste energie negativa in loc sa o absoarba.
Multi asculta muzica, indiferent de gen si nu realizeaza cat de rau ne poate influenta o melodie.
Chiar si plantele sunt atrase de muzica.
Savantii au descoperit ca dezvoltarea unei plante se manifesta mai bine si mai repede cu ajutorul cantecelor, indiferent daca ne apartin noua sau a formatiilor renumite.
Deci muzica inseamna viata
ASTEPT SA ITI AUD PAREREAhappy///sper sa iti placa...nu am plagiat nimicwinking