| Andreea_4752 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un model de fisa de lectura pentru poezii pentru. clasa a V-a? Va rog mult.

Răspuns Câştigător
| tania_5982 a răspuns:

Buna. Te pot ajuta eu. Pentru fisa:
Scrie pe o foaie A4 in coltul din dreapta data, si in coltul din stanga numele tau. Lasa un spatiu si scrie ca titlu "Fisa de lectura". Mai lasi un spatiu liber si scrii "Opera literara" (adica numele cartii, povestii, etc. pe care ai citit-o) si apoi pui doua puncte. Dupa ce completezi mai lasi un spatiu liber si scrii "Autor" si scrii de cine este scrisa cartea, povestea, etc. pe care ai citit-o. Lasi inca un spatiu liber si scrii "Date biografice", unde completezi cu cateva date despre autor (eu de obicei scriu data, anul, locul, orasul, tara unde s-a nascut si unde a decedat, de obicei ar trebui sa aiba cam doua randuri). Lasi inca un spatiu liber si scrii "Impresii" sau "Referinte critice". Acolo scrii daca ti-a placut sau nu opera pe care ai citit-o, intr-un cuvant, comentarii. Si acest spatiu ar trebui sa aiba cam doua randuri. Sper ca te-am ajutat. Succes!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat