| XnameX a întrebat:

Cine poate sa imi dea si mie un site pe care sa rezolv exercitii la romana din clasa 5-7.[trec in a 8a si vreau sa fiu pregatita] multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Stassy a răspuns:

Mai uite, decat sa stai toata ziua pe calculator cu ochii'n monitor, stii cum invat eu la romana?

Iau un text la intamplare sh analizez toate cuvintele din el, dupa incep sa analizez punctuatia sh cateva semne pe acolo, explic o replica sh dupa incep sa critic paragraful.Trec la personaje sh incerc sa fac o compunere cu aceeasi idee k in text.

Cred ca e mai bine decat sa stai cu capu doar in calculator.Si asa folosesti tot ce'ai invatat.