| Razvy9931 a întrebat:

Cine poate sa imi dea un plan de lecti la engleza.Vreau sa invat engleza singur. Vreau sa stiu cu ce incep; cuprins; sfarsit.
PS:Nu vreau detaliat marile capitole in ordine.
Multumesc!+Funda!

1 răspuns:
| Arkhasas a răspuns:

Depinde ce vrei tu să înveţi. Gramatică sau vocabular.
Gramatica se învaţă din cărţi,articole, de pe internet sau de unde vrei tu. Poţi să scrii pe google Learn English Grammar sau ceva de genul, e imposibil să nu găseşti rezultate care să te ajute.
Cât despre vocabular, nu se poate învăţa aşa dintr-o dată, vocabularul în general îl înveţi practicând.