| bmcriss a întrebat:

Cine poate sa ma ajute si pe mine cu niste informatii legate de facultati din Bucuresti? Sunt clasa a 11-a si ma gandesc pentru ce o sa optez, sa stiu ce trebuie sa invat mai mult. Va rog nu imi dati link-uri cu toate facultatile pentru ca vreau ceva detaliat, ceva ce numai cineva care cunoaste imi poate raspunde

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Precizeaza la ce discipline esti performant.

| AdelinaC a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa te faci. Daca iti place sa inveti mult alege facultatea de medicina,, Carol Davila" sau cea de drept

| bmcriss explică:

Cu toate ca nu imi place sa "tocesc", prefer asta in loc sa ma axez pe matematica/fizica/chimie/economie/biologie.Imi place engleza si pot invata destul de usor o limba daca chiar imi place. M-am gandit deja ca optiune la limbi straine, dar nu sunt sigur cu admiterea si cu programul.nu vreau o facultate cu orar de 8 ore pe zi + teme ...si admiterea stiu ca se poate da la engleza/romana, in schimb nu stiu pentru ce limba a 2a sa optez la facultate. Dreptul, cealalta optiune, include economia si pregatire 1 an inainte de a te angaja, ca sa nu mai vorbim de suma pentru stagiatura