| anonim_4396 a întrebat:

Cine se pricepe la matematica si ma poate ajuta in special clasele 7-8 am urgent nevoie va rog frumos! Orice ajutor e bine venit

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

În ce să constea concret, ajutorul respectiv. Sorine?

În ce localitate ești tu, eu sunt în București!

| MMihai a răspuns:

I-am scris unei fete despre formarea și introducerea definirilor în științe, i-am scris și niște aiureli, dar tu să citești despre gen proxim și diferențe specifice, la formarea definirilor, de acolo.

Când apare o noțiune nouă trebuie să fie o precizare oarecare despre acea noțiune nouă.
Definițiile sunt în dicționare și în cărți de specialitate.
În lipsa unei definiții complete, este necesară cel puțin o definire, ca să poți pricepe despre ce este vorba!

http://www.tpu.ro/......etc-acuma/

| 334499 a răspuns:

Cu ce sa te ajut ?

| XxLorexX a răspuns:

Eu as putea incerca sa te ajut... nu garantez ca stiu tot big grin