| Gabitza03 a întrebat:

Cine stie ce inseamna postul negru?

Răspuns Câştigător
| CiocolataAerata a răspuns:

Postul negru nu il poate tine oricine.Decat calugarii si oamenii sanatosi ce au mai tinut post normal de mai multe ori si s.au obisnuit.In postul negru nu poti manca si bea nimic de la rasarit pana la 00:00 noaptea.Copiilor si batranilor nu le este deloc indicat sa tina.Repet doar calugarii si oamenii ce au mai tinut de multe ori post obisnuit pot tine post negru, altfel este pericol sa ti se faca rau... Fundita?

11 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Nu mananci si nu bei apa

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Fara apa fara mancare...

| Zoet a răspuns:

Nu bei si nu mananci nimic pentru o zi.

| Raton a răspuns:

Nu mananci, nu bei (nici apa) si te abti si de la ganduri si alte fapte pacatoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Din câte ştiu este acel post la care nu se mănâncă absolut nimic ziua, iar seara, după apusul soarelui se manâncă o coajă de pâine şi se bea apă. Se ţine numai vinerea. Dacă am greşit, scuză-mă!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ O să-ţi placă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara pic de mancare, fara pic de apa.
Nu e prea sanatos sa il tii, deoarece ai nevoie de 2l de apa pe zi si tu nu mai bei deloc.

| Apy a răspuns:

Postul negru e o zi din an in care cei care tin postul mananca doar apa si paine nu ti-asi recomanda sa-l ti ca ametesti si cazi pe strada multi au patit-o. funda?

| loryM_5129 a răspuns:

Post negru inseamna sa nu mananci si sa nu bei nimic toata ziua

| BlackOutCRYS a răspuns:

Nu se mănâncă, nu se bea apa. îi se mai zice şi post total.

| love_9629 a răspuns:

Nu se mananca nimic dar apa se bea

| AllisonCPK a răspuns:

Nu mananci deloc si nu bei apa. acesta este postul negru.