| anonima125 a întrebat:

Mai tineti post?
Ce inseamna postul pentru voi?
Fundita

Răspuns Câştigător
| MayaDaya a răspuns:

Postul are un singur scop: PURIFICARE. Individual, daca simti nevoia sa tii post, o poti face, dar nu uita, ca a tine post'' inseamna a avea mai multa grija de tine. Eu, personal tin un post interior nu doar in perioada asta calendaristica, ci si atunci cand simt nevoia de avansare spirituala...sau de a ma recompensa prin iertare de sine a eventualelor greseli de pana atunci.

3 răspunsuri:
| andragrigoras2000 a răspuns:

Un lucru care arata ca ai incredere in DUMNEZEU;)un lucru care arata ca esti credincios, ca ai buna vointa.http://www.google.ro/......http?/url
uite aici cam ce inseamna in general posul pentru toata lumea;)funita?

| Silenceisanwser a răspuns:

Asta depinde de religie daca esti mai putin religioasa sau daca esti un pic mai mult eu am 16 ani si nu tin post adica... poate mai incolo in schimb trebuie sa mergi la biserica macar!

| balan_4463 a răspuns:

Eu mai tin postul are scopul de Purificare daca ti post iti ingrijesti corpul.