| Ciprian271 a întrebat:

Ce inseamna postul pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Sabwy a răspuns:

Eu nu tin post

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu nu tin post ptc nu pot...straight face
Sii...nu cred ca fac un pacat ptc sunt jumatate turcoaica big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Detoxifierea organismului.

| psiholoaga a răspuns:

O perioada de detoxifiere. Eu tin cont de detoxifierea fizica, de purificare spirituala, meditatie si autoanaliza ma ocup frecvent, nu doar cand tin "post negru".

daniela
| daniela a răspuns:

Ceva ce eu nu pot niciodata sa tin

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@kathessa dar eu ma purific prin sex!
Pentru mine, rar, e un prilej de a slabi si de a nu iesi cu prietenii la pizza in oras!

| vyol3ta a răspuns:

Postul mai inseamna si locul de munk happy

| kathessa a răspuns:

Postul inseamna purificare fizica si mentala. Postul nu inseamna sa te abtii de la nenumarate bunatati, ci sa nu bei, sa nu injuri, sa nu faci sex, sa nu gindesti urit, adica sa fii din toate punctele de vedere curat. Si sa te rogi.
Eu recunosc, nu pot tine postul si prefer sa nu o fac decit sa tin doar acea parte a postului care imi convine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postul inseamna sa nu mananci pe saturate o vreme si sa oferi cu bucurie altora care nu au, ceea ce nu mananci tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postul pentru mine inseamna sa fi curat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai uitati-va in Scriptura oameni buni( Isaia 58), (Matei 6; 16) si alte locuri, si nu nu faceti din post o joaca de copii...

| sk a răspuns:

Postul necesita 2 sacrifici: abtinerea de la produse cum ar fi (lapte, oua, carne, etc), si partea spirituala care se refera la rugaciune. Prin urmare pentru mine postul nu prea exista pentru ca nu reusesc sa incorporez cele 2 cerinte.

| soranaandrea a răspuns:

Pai ce este postul? mama e din moscova si eu sunt nascuta in chisinau deci habar nu am ce este postul dar cred ca e dragut