| ionuk1999 a întrebat:

Cine stie ce limbi straine si unde se fac in Suceava? big grin

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Te referi la licee de bilingv?

Dă detalii, apoi mai vedem ce şi cum...

Toate cele bune.

| ionuk1999 explică (pentru bursuc001):

Hey happy
La mine liceu bilingv inseamna multe ore de engleza/franceza/germana iar pe mine ma intereseaza unde se tin cursuri de alte limbi gen chineza, poloneza etc.
Thanks anyway happy

| bursuc001 a răspuns (pentru ionuk1999):

Liceu "bilingv" înseamnă că unele materii se predau într-o limbă străină ( engleză, franceză, etc. ).

Liceu "intensiv" limbă străină este ceea ce spui tu : adică MULTE ore de limba respectivă :)

Cursuri de limbi străine găseşti la linkul :
https://www.google.ro/#q=cursuri+limbi+straine+Suceava

O seară frumoasă.