| andvlifestyle a întrebat:

Cine stie si pascal si c/c++ si ma poate ajuta sa-mi traduca o problema din c in pascal?

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cu tradusul nu-i o problemă, însă, există şi posibilitatea ca programul să nu poată fi tradus din C++ în Pascal. Din Pascal în C merge orice.
Invers... depinde. De exemplu dacă ai un program cu liste, merge transcris în Pascal. Dar dacă ai un program unde foloseşti noţiuni de programare orientată obiect (pointer de vector la listă, de exemplu) atunci nu mai merge, căci pascalu' nu ştie adrese de memoriewinking.
În fine, postează asta aici şi poate te-ajutăm.

| abcd_5263 a răspuns:

C++ stiu eu big hug dar pascal nup sad!