| RazvanStefan a întrebat:

Am o problema cu tema la informatica cine ma ajuta primeste funda! Tema este asta:
Scrieti un program care sa calculeze si sa afiseze media a trei numere intregi a, b, c.

Poate fii algortim sau ala cu programul pascal. ATENTIE!: sunt in clasa a 7-a... sa nu-mi faceti cine stie ce ala de clasa a 10-a. MUltumes:* Retineti FUNDA

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

In c++ merge? Iti trimit un mesaj cu problema, dar in principiu calculezi suma celor 3 numere, o retii intr-o variabila si apoi o imparti la trei si afisezi rezultatul.

1 răspuns:
| RazvanStefan explică:

Aham... dar nu inteleg ce este c++