| EVA9443 a întrebat:

Cine stie vreun site in care sa pot vedea pronuntarea cuvintelor in limba germana, anume sa fie scris cum se pronunta.

5 răspunsuri:
| Delilahhh a răspuns:

Îți recomand o aplicație serioasă unde poți lua contact cu vorbitori nativi de limba germană pentru orice întrebări referitoare la limba germană: Hello Talk. E un fel de Facebook dar totul se învârte în jurul limbilor străine, al culturilor, etc.
Nu e pentru dating dacă nu lași să fie. happy Te aștept acolo.
Wikipedia sau alte site-uri nu știu cât de practice sunt/ar fi.
Succes la învățat.

| EVA9443 explică (pentru Delilahhh):

Sunt de abia la inceput, mai am mult pana a ajunge acolo big grin

| Delilahhh a răspuns (pentru EVA9443):

Nu contează. Poți de asemenea să traduci cuvinte, să le asculți, sa postezi -totul de una singură. Indiferent ca ai A1 sau C2. Sau poți învăța cu români sau cu utilizatori din alte țări, care sunt de asemenea începători. Sau scrie-mi mie. Eu vorbesc limba germană foarte bine și te pot ajuta: btztdelia în căutări.

| roanunt a răspuns:

Https://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT&authuser=0