| anonim_4396 a întrebat:

Cine vrea sa ma invete matematica? Va rog sunt disperat, peste cateva saptamani am evaluarea nationala si chiar vreau o nota mare, chestia e ca eu incepand cu clasa a 6-a nu am mai invatat si am cam uitat si ce am facut in a 5-a. Mentionez ca nu am probleme cu invatatul, profesori imi spun mereu ca daca as invata as putea fi printre cei mai buni din clasa. Deci cine vrea sa ma mediteze sa imi trimita un mesaj cu id-ul sau, sau macar dati-mi un site unde gasesc lectii de matematica pentru clasele 5-8, dar vreau sa fie foarte detaliat.

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Citește și ce am scris eu pe aici :

http://www.tpu.ro/......-p-s-sunt/
și
http://www.TPU.ro/......au-fundoi/

Poate astea te vor ajuta, cu ceva.

Sunt diverse Enciclopedii de Matematică, și dicționare de Matematică unde poți să mai găsești explicații utile, ca să înțelegi despre ce este vorba.
Tot din manuale de matematică trebuie să înveți.
Eventual la BCS, sau la altă bibliotecă poți să te uiți pe cursuri de matematică de gimnaziu de pe vremea lui Ceaușescu, care manuale poate erau mai bine scrise, decât cele de azi.

Meditațiile de matematică se dau pe bani!

| MMihai a răspuns:

Citește și ce am scris eu pe aici :

http://www.tpu.ro/......-p-s-sunt/
și
http://www.TPU.ro/......au-fundoi/

Poate astea te vor ajuta, cu ceva.

Sunt diverse Enciclopedii de Matematică, și dicționare de Matematică unde poți să mai găsești explicații utile, ca să înțelegi despre ce este vorba.
Tot din manuale de matematică trebuie să înveți.
Eventual la BCS, sau la altă bibliotecă poți să te uiți pe cursuri de matematică de gimnaziu de pe vremea lui Ceaușescu, care manuale poate erau mai bine scrise, decât cele de azi.

Meditațiile de matematică știam că sunt pe bani.

| RaicuBogdan a răspuns:

Si eu sunt clasa a-8-a si pe 9 mai dau teza la mate si sunt praf si eu, dar pe net nu cred ca o sa inveti prea mult, doar sa iti explice cineva cateva teoreme sa le inveti bine sa n-ai probleme, dar in rest nu cred ca poti invata altceva, ma rog...io sper sa te ajute cineva, succes