| elcosmin a întrebat:

Colegii mei mi se vaitau de profesori. Nu mi se parea nimic deosebit, pana au calcat pe prag! Nu-i mai suport! Sunt clasa a 12 a si am impresia ca isi bat joc de noi. Profesorul de filosofie ne face prosti si copii cu handicap, dupa o da la intors ca orice om are cate un handicap etc, si tot el ne da test sa scriem situatii in care suntem prosti, la romana nu ne preda, ne pune sa invatam dupa net, si ne da numai note mici, si... In general toti profesorii mei sunt frustrati. Am genul de parinti care pun foarte mare accent pe note si nu vreau sa se intample cv rau anul asta. Pareri? Dau funda

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Filmat si dat la tv daca e prea bine uns si directorul nu face nimic. Il poti trimite anonim, s o gasi vreunu cu sange in instalatie sa dea interviu.
Si de oameni din astia ai sa tot dai in Ro. Eu am avut unu din asta la facultate, ne spunea intruna ca suntem prosti si stam pe banii lui la facultate. Noi l am inregistrat degeaba, la facultate numai e wow ul ala pentru ca numai e nimeni minor precum in liceu. Dar la voi va fi stire bomba

| elcosmin explică (pentru alex495):

Problema e ca nu stiu cand ne jigneste. Ca nu pot sa-l inregistrez in fiecare zi laughing

| alex495 a răspuns (pentru elcosmin):

Atunci ramaneti cu el asa. Nu aveti ce sa i faceti altceva. Terminati scoala si scapati de el

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adică toți profii tăi sunt slab pregătiți, frustrați și-și bat joc de voi. Chiar așa?

| elcosmin explică (pentru sierra1):

Nu toti, unii chiar sunt de treaba si merita tot ce e mai bun dupa lumea asta, dar restul sunt falsi frustrati si stresati

| sierra1 a răspuns (pentru elcosmin):

Peste tot o să găsești uscături, nu numai in școli

| elcosmin explică (pentru sierra1):

Stiu, trist

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cred ca te-au manipulat si vezi lucrurile mai grave decat sunt de fapt

| elcosmin explică (pentru supadeceapa):

Le vad exact asa cum sunt

| Superior a răspuns:

Mai conteaza mari notele la liceu? Mai ales la unul de **** precum asta?

| Eduard619 a răspuns:

Fa tot posibilul sa te doara in c*r de ei si sa iei BAC-ul si asa nu o sa mai ai mult de stat cu ei. Daca erai a9a intelegeam dar asa nu prea ai motive sa-ti faci griji.

| An0n a răspuns:

Incearca sa mai rezisti si anul asta.Nu te poti pune rau cu profesorii acum,ca apoi vei vrea sa inveti pentru bacalaureat si te vei trezi ca nu poti sa inveti pentru ca ramai corigent la o materie si trebuie sa inveti pentru aia,ca sa iti puna o nota mare si sa nu te mai lase sau daca esti un elev bun,nu cred ca te va lasa corigent, ca apoi va fi evident ca are ceva cu tine, dar cu siguranta o sa iti puna note mai mici.
Eu zic sa nu incepi sa te certi cu ei. Daca nu va preda, atunci mediteaza-te sau invata singur, ca sunt videoclipuri si pe internet/Youtube, cum predau profesorii o lectie si ti-o si explica.Si daca nu gasesti la o anumita materie, atunci cauta pe site-uri cu exercitii de BAC rezolvate si cu explicatii ca tot o sa gasesti.
Ideea e, sa nu intri in vreun conflict cu ei si nici sa nu arati ca nu-i suporti.
Pana la urma tu castigi, ca n-o sa te mai stresezi la sfarsit si din cauza altor materii.Adica o sa te concentrezi doar pe ceea ce trebuie.