| elcosmin a întrebat:

Am o problema la mine la scoala. Profesorul de filosofie ne jigneste, profesoara de romana ne pune comentariile pe Facebook(nu ne preda nimic) si ne pune 2 daca nu stim, si azi am aflat ca femeile de serviciu m-au jignit in absenta mea. Ce as putea sa fac cu oamenii astia prosti din scoala mea?

Răspuns Câştigător
| Basthet a răspuns:

Bună! Cred că, în primul rând ar trebui să vorbești cu părinții tăi. Ei ar trebui să se intereseaze dacă mai sunt și alți părinți ai căror copii se plâng ca și tine. Împreună cu aceștia, ar trebui să vorbească cu dirigintele clasei. Dacă nu se rezolvă, să meargă la director. Dacă nu se rezolvă, la inspectoratul școlar. La fiecare nivel - sesizare scrisă, semnată de toți părinții interesați, dpusă cu semnătură de primire. Se așteaptă 30 de zile rezolvarea, apoi se merge mai departe. Vă puteți însă aștepta la represalii... Succes!

| elcosmin explică (pentru Basthet):

Si dirigintele e exact ca cei mentionati mai sus. Ma jignea si zicea ca am alte orientari sexuale dupa sedinta, la niste parinti ai colegilor mei

5 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Romania,n-ai ce sa faci, trebuie sa mergi mai departe si sa nu bagi in seama toti ratatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pumnu frate

| Basthet a răspuns:

Rămâne să procedați așa cum spuneam mai sus.

| Rometry a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu părinții tai sa rezolve ei. Dar daca nu rezolvi nimic asa, depune o reclamatie, desigur daca ai si martori sau dovezi.