| AlexDorinel a întrebat:

Copiii din Coreea de Nord sau cei din Romania?

Argumentati

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Japonia e mai civilizata

| xXVranceaXx a răspuns (pentru mgtow):

Perfect. Altul care ține cu Japonia big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia din Coreea pentru ca nu pun intrebari timpite pe TPU.

| sierra1 a răspuns:

După multe din intrebările puse pe site, e evident că cei din Coreea sunt mai deștepți

| IubescIarna755 a răspuns (pentru sierra1):

Cum cei sin Coreea ma?
Păi fiecare pădure are uscaiuni
La noi copii is deștepți dar mai sunt și handicapați care pun întrebări de genu

| sierra1 a răspuns (pentru IubescIarna755):

Cam greu iți pică fisa. Schimbă să ai mărunt la tine

ps: "mă" ești cu mumă-ta sau tact-tu, aici se folosește BRE!

| LPCTSTR a răspuns:

Adica? Pentru tine coerenta inca este un concept necunoscut? sau pastrezi numai pentru tine?

| PainTech a răspuns:

Ai uitat intrebarea.
Ce e cu copiii din Coreea de Nord si cei din Romania?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Japonia si cei din Coreea de Sud https://www.youtube.com/watch?v=eRdgL0q2JJE

| DarthNiger a răspuns:

Nu exista o baza a comparatiei tale pe care noi sa o argumentam, singurul lucru care poate fi argumentat este logica acestei intrebari care nu exista, te-ai gandit de 2 ori inainte sa pui intrebarea asta?

| Adrian5575 a răspuns:

Da.

| MValentin a răspuns:

Dar in ce masura compari copiii celor 2 țări? Sa stim cum sa ne dam cu parerea, dar in orice context cred ca nici n-are rostul unui răspuns, el deja se stie.
Uite un video:
https://youtu.be/ap9GQCBS7mM

| Anonimgirltpu a răspuns:

Din ce punct de vedere sa-i comparam?

| xXVranceaXx a răspuns:

Ce fel de întrebare e asta?
Copii din România, logic. Cei din C. de Nord n-au viziune.
La noi, dacă ar fi sistemul de învățământ mai bun am putea să-i detașăm pe cei din vest.
Pentru mine, japonezii reprezintă un exemplu foarte bun. Foarte educați și sănătoși până la adânci bătrâneți...
Ar trebui să te documentezi despre ei, sunt niște oameni împliniți.

| MValentin a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Sunt de acord, Japonia este cu totul alta lume daca as putea spune asa, dar din pacate si Japonia are problemele ei majore... cum ar fi lipsa timpului. Suicidul este mare precum si inegalitatea intre sexe, acum daca privim celelalte lucruru Japonia chiar e o alta lume... in modul pozitiv

| xXVranceaXx a răspuns (pentru MValentin):

Da... Foarte multe victime din suicid... Nu degeabă există și o pădure a "sinucigașilor".

| IubescIarna755 a răspuns:

Ce intrebare e asta?
Romania clarrrrrrr!