| AlexDorinel a întrebat:

Copiii din China sau din Romania? Care-s mai educati etc?

Argumentati

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din China. Asta e clar ca lumina zilei.

| Violleta2022 a răspuns:

China este mai educata ca Romanica!
In Romania nu se mai invata demult, ba chiar s-a tiganit teribil cu maneaua si vocabularul tiganesc, fara sa mai fie interesati sa invete sau sa-si imbogateasca cultura generala.
Noua generatie nu mai da doi bani pe invatat, sa traiasca mama si tata care le cumpara exmanele la facultate, ca ei oricum nu au chef sa invete ceva. Facultatea a ajuns ca un curs de doi lei si pe care nimeni nu-l mai baga in seama.

| halogen001 a răspuns:

China. E o tara mai dezvoltata decat Romania. Munca ii ridica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din China, ăștia din Romania se comportă ca țiganii

| Raspundebine1 a răspuns:

China, sunt foarte productivi, muncitori si respectuosi