| VL4DST3R a întrebat:

Cred ca am pierdut o ora încercând sa găsesc o sursa credibila, și care sa nu fie de prin 2010 legata de BAC, mai exact ce materii se dau la bac? peste tot pe unde ma uit, fie forumuri fie știri, toate se bat cap-in-cap, ba ca sunt 3 probe, ba ca sunt 5. Am înțeles ca la toate profilele se da la matematica și romana, dar în rest? Eu sunt la mate-info, și din cate am înțeles noi dam la :
-romana
-mate
-fizica/biologie/chimie/informatica
-o limba străina
-tic
Asa e?

3 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Bac scris dai la romana, matematica m1 si un obiect la alegere intre fizica, biologie, chimie si informatia. La o limba straina, tic dai competente.

| valentingb a răspuns:

Singura sursa 100% sigura este legea educatiei nationale, pe care o gasesti pe site-ul ministerului educatiei.

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Daca e vorba de mate-info atunci da happy. Daca urmeaza sa dai la Bac iti urez NOROC! Funda :X? Te roooog puppy dog eyes