| HelloImJosephine a întrebat:

Cred ca mi-am ales gresit profilul la liceu. Sunt la stiinte ale naturii si as vrea sa ma duc la stiinte sociale sau la filologie. Ma descurc, dar nu mi se potriveste profilul. Cum se face transferul? Mai este cineva care s-a transferat? La ce se dau diferente? Sunt in a9a.

4 răspunsuri:
| emilllyya a răspuns:

In vacanta de vara de regula. Da, dai diferenta la materiile pe care nu le faci la stiinte, dar care se fac la uman. Poti suna la secretariatul scolii unde vrei sa te transferi ca sa afli mai multe detalii legate de materiile la care le vei da si de datile examenelor. (desi eu as recomanda sa intrebi in vara)

| Anonimfath555 a răspuns:

Urmează să ma transfer si eu anul acesta de la mate info la științe ale naturii și trec prin ceea ce treci tu. Dacă esti a 9-a se ține cont de media de admitere, adică media cu care ai intrat la liceu si trebuie să fie mai mare sau egală cu ultimul intrat la filo sau științe sociale. Diferențele le dai doar la, latină dacă nu mă înșel fiindcă pe sn nu se face. Nici la filo/științe sociale nu e atat de usor, ai mult de învățat la istorie/geo, dar cu ambiție reușești. Apropo, ai nevoie de o fișă de transfer (te interesezi la secretariat) si trebuie să o depui înainte de vacanța de iarnă, sper sa nu greșesc cu ceva. Succes!

| emilllyya a răspuns (pentru Anonimfath555):

Nu se poate transfera in vacanta intersemestriala deoarece schimba profilul, iar de regula acest lucru se face doar in vacanta de vara, conform legii

| Anonimfath555 a răspuns (pentru emilllyya):

Eu știam că in vacanța dintre semestre, oricum mulțumesc pentru informație :*