| Deea236 a întrebat:

Credeti ca Evaluarea Nationala in 2014 va fi grea? sad

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Am auzit că în 2014 evaluarea națională va fi mai grea decât cea dată în acest an! Totuși „Evaluarea națională este prima evaluare după ani buni de școală. Să nu ne mirăm când constatăm că 25 la sută din copiii noștri nu reușesc să ia nota 5 la două examene. Mă rog, nu sunt ușoare, dar nu sunt nici grele, sunt examene de evaluare națională, matematică și română, de la sfârșitul clasei a VIII-a", a declarat ministrul Educației.
Deci, după părerea mea, consider că ministerul și-a dat seama de prostia de a da subiecte mult prea ușoare la examen, și bănuiesc că va face ceva în privința acestui lucru!

6 răspunsuri:
| TPUuser199 a răspuns:

Asa se spune... Pentru ca anul trecut a fost foarte usor. si eu sunt cls a VIII-a si deja ma tem.
Oricum succes!

| casandra12345 a răspuns:

Nu va fi grea sa daca inveti. Nu vor fi subiecte de olimpiada, daca la asta te referi. Scolile au nevoie de absolventi, deci vor fi atat subicte usoare, ca sa asigure trecerea, cat si subiecte grele, care sa diferentieze elevii buni de cei lenesi.

| DragosUng23 a răspuns:

Am auzit ca trebuie sa luam la amandoua 5 daca nu nu ne trece.Dar daca iti inveti nu o sa mai ai griji. Succes noua!winking

| Lyx3770 a răspuns:

Eu unu sper sa nu, si nici nu prea as vedea de ce ar fi mai grea pana la urma anul trecut a fost una dintre cele mai usoare evaluari din ultimii ani.Si eu sunt a 8-a asa ca mult noroc la EXAMEN!

| CrIsTiaNNNNN a răspuns:

Da,ca anul trecut ai trecut prea multi! Bafta

| MihaiTPM a răspuns:

Nu, deoarece datorita nivelului de studiu al majoritatii elevilor din Romania nivelul de dificultete va scadea mai mult anul acesta decat anul trecut, cu siguranta. Deci sa nu iti aci griji.