| andytza a întrebat:

Credeti ca exista fericire? Daca da, in ce consta?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Greseala oamenilor a fost ca niciodata nu s-au priceput sa se uite langa ei. Li s-a parut ca daca fericirea exista, ea trebuie sa fie inaccesibila sau, oricum, foarte greu de atins. Dincolo de orizontul lor. [ Octavian Paler ]
Citatul cred ca spune tot, nu mai e nevoie sa completez nimic.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fiecare o percepe in felul sau.Pentru mine fericire consta in lipsa surprizelor neplacute si a starii aia de instabilitate.Si cand e liniste.Sa ma aud gandindlaughing

| Gregory a răspuns:

Salutare! Desigur, fercire = Dumnezeu!

| onofrei89 a răspuns:

Fericire? nu poti avea un motiv mai bun sa fii fericit decat ala ca esti in viata.deci exista, e peste tot.trebuie doar sa o vezi.

| mada. a răspuns:

Da, consta in iubire:-)daca iubesti, si esti iubit te poti considera cel mai norocos om de pe planeta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii fericit inseamna in mare parte sa ai o familie...sa ai prieteni...sa ai dusmani (pentru ca si ei fac parte din viata noastra ) sa ai un sot, sa ai un camin...si atunci stii ca esti fericit...Nu trebuie cautata... ea va veni singura...si atunci iti vei da seama singurahappy pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, în împlinirea sufletească.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine unu nu exista ...deja m`am invatat cu chestia asta ...se pare ca am prea multe pretentzii de la viata...