| Kassandra1408 a întrebat:

Credeti ca lectura este o activitate conteztualizata? De ce?

3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Nu cred ca iti raspunde nimeni la intrebarea asta. cred ca este o greseala pe undeva. daca dai un google ai sa vezi ca esti singura din lume care foloseste termenul asta. ca sa te intelegi cu oamenii este bine sa folosesti cuvinte cunoscute macar de cateva persoane.

| mariaw a răspuns:

Intrebarea e luata din competentele pentru lb rom? De oriunde ar fi, e si normal ca lectura sa fie o activitate contextualizata, depinzand in primul rand de conditiile mediului ambiant precum si de complexitatea scrierilor(o revista va reprezenta oricand o lectura usoara, pe cand un roman il poti citi mai greu in tramvai, sau in situatii in care activitatea iti e intrerupta).

| roxy_7258 a răspuns:

Da...pai citind nu te plictisesti si inveti si multe lucruri noi.depre viata, iti dezvolti imaginatia...ai multe de castigat citind