| unu111cool a întrebat:

Credeti in extraterestrii? Chiar credeti ca ei au ajutat la dezvoltarea noastra? Credeti ca stramosii nostri au descoperit singuri ce avem noi astazi?

5 răspunsuri:
| prizeFTW a răspuns:

E clar ca te-ai uitat la extraterestri antici.Si mie-mi place sa ma uit uneori.Pai,avand in vedere faptul ca in inscriptii si hieroglife apar diferiti "monstri" considerati de vechile popoare divinitati e clar ca s-a intamplat ceva ce i-a facut sa creada asta.Prin hieroglife ei ne-au lasat noua dovezile ca ceva s-a intamplat. Daca privesti atent tablitele maiasilor, sau chiar si ale indienilor, vei vedea diferite creaturi prezentate drept zei(divinitati) care au si 6 brate,si care daca ai observat plutesc sau arunca cu foc,apa etc. Normal ca acum mii de ani, iti dai seama cum traiau, sa vada astfel de lucruri gen oameni cu multe brate, care pot face chestii neobisnuite, i-au considerat divinitati.Adica eu nu inteleg cum au ridicat templele acelea, piramidele inalte de cateva sute de metri, cand ei nu aveau nici foarfeci.Acum fiecare crede ce vrea, stii cum e, la fiecare afirmatiile taberele sunt impartite.Noroc!

| violetajustme a răspuns:

Cred in multe, asta inseamna sa ai o minte care sa nu fie limitata la tot felul de informatii.Totul se musamalizeaza astazi.
referitor la extraterestri antici, este o emisiune de nota 10 cu niste experti in cautari si etc nu prosti cum spun unele persoane incapabile sa admita ca mintea omului este limitata intr-un cerc facut de mass-media!
Ce avem noi azi si ce am descoperit pana acum...am avut multe dovezi ca stramosii nostri aveau toate aceste idei cu mult inaintea noastra si totusi noi de ce acum le-am descoperit.
Daca vrei sa aflii mai multe iti recomand sa te uiti la emisiuni precum extraterestri antici, vei avea atatea raspunsuri, dar niciodata nu ti le va confirma nimeni, tu iti vei alege varianta de raspuns!
spor la vizionat, extraterestri antici!

| LittleAnca a răspuns:

Avand in vedere numarul de planete, probabilitatea este foarte mare. Undeva in univers tot exista ceva extraterestrii. Nu se poate ca noi oamenii sa fim singurele fiinte de pe pamant ( exceptand animalele). In legatura cu intrebarea a 2-a asta nu cred ca e adevarat. Iar pentru a treia intrebare eu zic ca este da pentru ca sunt multe teorii care dovedesc lucrul aceste. Funda?

| TequilaLoL a răspuns:

Buna, eu una cred ca in aceasta mare, mare lume exista viata si pe alte planete, deci exista. Daca au ajutat la dezvoltarea noastra? Eu cred ca da, pentru ca Sfinxul este indreptat spre o constelatie, si pe vremea aceea noi nu aveam aceasta aparatura performata pentru. a face asta. Deci eu cred ca da. Daca au descoperit singuri ce avem noi? Hmm, thinking pai probabil ca da, oricum se spune ca americananii au gasit un extraterestru intr-un OZN prabusit.winking Eu cred ca exista viata pe alte planete, desi noi nu stim ei ne vad mereu, o prietena statea in pat si se uita pe geam, si deodata o lumina rosie s-a lasat repede in jos, si era destul de mare din cate mi-a explicat ea. Se zice ca si oameni au fost rapiti sa fac experimente pe ei, au fost rapiti oameni care aveau cancer, si dupa ce au aparut din nou, sau nu stiu cum, erau perfect sanatosi. Ei au o tehnologie aatat de performanta incat pot calatori si pe alte planete. Sper ca te-am ajutatwinking. Pa :*!

| Ddeniy a răspuns:

Extraterestrii? Dezvoltarea noastra? Tu ai cinci ani?
Daaaa! Oamenii au descoperit tot ce avem noi azi.....gandeste-te si tu putin...