| GeorgianaMadaa a întrebat:

Criminalistica
1. Trebuie neaparat sa urmezi cursurile la academia de politie, numai de la academia scoala de politie pentru a intra in domeniul asta?
2. Poti intra la o universitate normala, dar si cu profil de criminalistica si sa lucrezi dupa in domeniul asta?
3. De ce este nevoie la admitere?
4. Daca sunt persoane pe aici in domeniul asta, imi puteti spune mai multe?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Da
2. Nu
3. sa ai media generala peste 9.50; sa treci testul medical si cel sportiv, sa iei nota mare la exmanul de admitere.
4.mai multe gasesti pe site-ul oficial al academiei respective, daca te uiti la conditiile lor de admitere

| MagicOneT a răspuns:

Https://politiaromana.ro/......n_2020.pdf

explica destul de bine, nu stiu daca ar putea cineva sa te lamureasca mai bine