| Onissy a întrebat:

Cu cat credeti ca o sa scada media de admitere la liceu fata de anul trecut?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Toate cele bune.

| jamal000 a răspuns:

Nu cred ca se poate spune un anumit procent, va depinde de mediile pe acre le au cei care aplica la liceul respectiv!

| Sheriarty a răspuns:

Undeva intre 0.20 - 0.50.

| Anonim0078965 a răspuns:

Sunteti siguri ca vor scadea sau sunt sanse si sa creasca? ...Eu vreau la filo la un liceu din Deva si anul trecut a fost media 7, 74.Eu am 8, 20, ce ziceti intru?

| Onissy explică (pentru Anonim0078965):

Eu nu cred ca o sa creasca... Nu prea are cum straight face De exemplu sunt licee cu medii de 9, 90... La acele licee cat sa mai creasca?

| oana1238105 a răspuns:

Pai examenele au fost destul de grele fata de anii trecuti. Oricum gandeste-te ca daca erau prea usoare se luau note si mai mici. de ce? fiindca se corecta foarte sever. Anul trecut la o fata i-a sczut fiindca nu a subliniat titlul compunerii. deci gandeste-te. Dar oricum sa revenim la subiect. Avand in vedere ca au fost destul de multe note peste 5, sau chiar de 10 au fost destule, nu cred ca vor scadea cu foarte mult. poate cu 0.20, 0.40, MAXIM 0.50 desi nu prea cred. dar oricum, ne putem astepta la oricewinking