| VladimirPutin a întrebat:

Cu licența de psihologie se poate lucra în domeniul psihopedagogiei speciale? Menționez că în facultate nu am făcut nimic despre psihopedagogia specială.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai ai nevoie de un masterat în domeniul specific în care dorești să lucrezi.

| VladimirPutin explică (pentru sadrian46):

Un psiholog mi-a spus că e suficientă licența de psihologie ca să lucrez la o școală specială.

| sadrian46 a răspuns (pentru VladimirPutin):

Mama mea a lucrat la o școală specială. Dacă nu au specialiști, te acceptă și doar cu licența.

| Alinailies a răspuns:

Fa o formare, doar cu facultatea poți sa profesezi ca psiholog clinician sau consilier.

| VladimirPutin explică (pentru Alinailies):

Licența o am. Nu știu dacă mai trebuie vreo formare să fac.