| deealove1 a întrebat:

Cu media de admitere 8.97 am sanse sa intru in kretzulescu la economic tinand cont de mediile foarte mari de anul acesta

Răspuns Câştigător
| GeorgyGeoClau a răspuns:

Sanse ai destule la Kretzulescu fiindca nu or sa se inghesuie peste 1000 elevi, daca aqi pus optiuni alte profiluri la Krtzulescu (Comert sau Turism) acolo vei avea sanse. Mentionez ca la liceele economice se face practica dupa incheierea anului scolar 3 saptamani. Clasele de a 9a o vor face in scoala iar clasele de a 10a si a 11a vor face in afara scolii, deci nu vom lua vacanta prea curand laughing))

8 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca intri la Madgearu e si mai bine.E un liceu mai bun, nu ai ce pierde.

| GeorgyGeoClau a răspuns:

Sigur intriwinking deoarece multi se vor bate pe Vianu, Lazar, Sava si alte licee de fite, te asteptam la acest liceu (p.s. si eu sunt la acel liceu)

| deealove1 explică (pentru GeorgyGeoClau):

Si cum este? ideea e ca mai intai am pus madgearu turism si dupa economic, iar al treilea a fost kretzulescu economic. Sper sa intru in kretzulescu

| GeorgyGeoClau a răspuns (pentru deealove1):

S-ar putea sa ai sanse si la Madgearu fiindca ultima medie la turism a fost 8, 66 iar la economic 8, 78 (sa zicem ca la economic s-ar putea sa n-ai sanse). Si chiar daca nu vei avea sanse, sa stii ca la Kretzulescu sunt profi destul de buni la materiile de specialitate, vei face cate 3 ore de mate, romana, si materiile de specialitate( contabilitate, organizarea unitatii economice si calitatea produselor, astea le vei face intr-a 9a). Daca vrei intensiv engleza, vei face 4 ore de engleza in loc de 2, daca vrei economic simplu vei face ca in gimnaziu adica 2 ore. Franceza s-ar putea sa n-o mai faci, ci italiana sau germana ( nu stiu daca anul acesta va mai fi italiana, eu sunt din generatia 2012 si fac limba a 2a italiana)

| deealove1 explică (pentru GeorgyGeoClau):

La economic are 8.51 media madgearu sad ..am vazut ca sunt cam 1900 de elevi in Bucuresti care au media peste 9.50 deci e posibil sa nu intru in madgearu, chiar nu imi doresc dar...

| GeorgyGeoClau a răspuns (pentru GeorgyGeoClau):

Si da am gresit, e 8, 51, m-am uitat la alea din 2011 laughing))))

| deealove1 explică (pentru GeorgyGeoClau):

Am intrat in kretzulescu la economic :d

| GeorgyGeoClau a răspuns (pentru deealove1):

Bravo! :*

| GeorgyGeoClau a răspuns (pentru deealove1):

Sanse ai destule la Kretzulescu fiindca nu or sa se inghesuie peste 1000 elevi, daca aqi pus optiuni alte profiluri la Krtzulescu (Comert sau Turism) acolo vei avea sanse. Mentionez ca la liceele economice se face practica dupa incheierea anului scolar 3 saptamani. Clasele de a 9a o vor face in scoala iar clasele de a 10a si a 11a vor face in afara scolii, deci nu vom lua vacanta prea curand laughing))