| anonim_4396 a întrebat:

Cu, sau fara ghilimele?
Daca citez pe (din) cineva, pana la urma, trebuie sa pun ghilimele cand m-apuc sa fac copy-paste, sau doar sa mentionez in treacat pe undeva prin text ca am folosit niste chestii de la unul sau altul?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula citatele se pun intre ghilimele si mentionezi sursa, la inceput sau la sfarsit, dupa caz. Numai bine!

| Arthur a răspuns:

Numai politicienii sunt excluşi de la aceste reguli. Inclusiv folosirea corectă a limbii române :
http://static.digi24.ro/......-17195.jpg

Răspuns utilizator avertizat
| iuliaiuli18 a răspuns:

Ghilimele.

| Grigore_Betty_1993 a răspuns:

Ghilimele. obligatoriu.sau patesti ca pontalaughing