| consuelo12 a întrebat:

Cu totii avem nevoie de modele, dar sa nu uitam de "fii tu insuti". Ce parere aveti? Fundaaawinking

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Pentru fiecare etapa din viata noastra avem unul sau mai multe modele. Nici unul insa nu va putea fi copiat. Pur si simplu este imposibil. Ceea ce vom face insa este sa ne formam anumite elemente de caracter care ar putea semana cu ale modelului sau modelelor noastre (astfel modelul isi lasa amprenta asupra noastra). Personalitatea noastra are la baza multe elemente de caracter. Ce inseamna asta? Inseamna ca personalitatea noastra este si va fi unica!

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Corect, de aceea se spune.copia nu are valoare! In tot ce faci, treci prin filtru eului tau!

| Dena01 a răspuns:

Daca inteleg eu bine afirmatia ta, atunci nu sunt de acord. Nu cred ca a avea un model e totuna cu a-ti; pierde sinele;.
Modelul doar il admiri si te inspiri, nu il copiezi in totalitate. Ii admiri faptele, ii admiri drumul, ii admiri, stiu eu ce si incerci sa te pozitionezi si tu pe aceeasi; unda; cu el. Nu cred ca e vorba de copiat, ci doar de inspiratie, probabil un fel de mentor.
Tu vei ramane tot tu, dar te inspiri din deciziile inteligente ale altora, daca ma-ntelegi.Si poate faci acest lucru pentru ca tu, tu insuti, realul 'tu' sa evoluezi, sa devii mai bun!

Parerea mea :p